piątek, 5 grudnia 2014

UBRANKO DLA MOJEGO KUNDELKA KINDLE KINDLE PAPERWHITE II COVER

Tak, wiem. Zarzekałam się, że nigdy nie kupię e-czytnika. Że książki pachną drukarnią, że sobie nie wyobrażam i bla, bla, bla. Odszczekuję to wszystko.
Bo…, zdarzy się w niedalekiej przyszłości, że będę wyjeżdżać na dłużej z domu. Nie wyobrażam sobie, abym targała ze sobą książki w postaci papierowej. Stąd decyzja o zakupie. W tej decyzji był jeszcze aspekt osobisty.
Ale to nie tak, abym była zwolenniczką e-czytników, ale:
1)   zawsze będą książki premierowe, które „muszę mieć i przeczytać natychmiast”, chyba że będą od razu wychodzić także na Kindla
2)   książki typu albumowego o ogrodach, nie wyobrażam sobie innej wersji papierowa
3)   dokumenty w formacie pdf lepiej będzie się czytać na czytniku niż na telefonie
4)   książki z USA na Kindla zaczynają się od 2-3$, gdzie koszty przesyłki zaczynają się od 10$; mam za to 3 następne książki!
5)   to co w funkcjonowaniu Kindla mnie się bardzo spodobało to wbudowany słownik i Wikipedia; po dokupieniu w Amazonie za 10$ słownika angielsko-polskiego mogę czytać książki bez ciągłego spoglądania w słownik
6)   możliwość przeskakiwania między rozdziałami, przypisami
7)   wbudowane WIFI i przeglądarka internetowa

A przechodząc do ad rem: oto ubranko dla Kindla uszyte metodą Quilt As You Go, którą bardzo polubiłam. Pierwszą wersję uszyłam za małą i musiałam doszyć trochę na bokach. To jest tak jak się nie słucha innych i chce się samej wszystko od początku do końca zrobić.Yes, I know. I’ve promised myself I’d never buy an e-reader.
Yes, I have said it: that printed books have that characteristic smell, that I can’t imagine myself buying an e-reader, and blah, blah, blah. I take back all of it.
Because, in the near future I will have to leave the house for a longer time. I can’t imagine carrying many books in paper form. Hence the decision to purchase. In that decision, there was still a personal aspect.
But it's not like I was a supporter of e-readers, but:
1) The will always be newly published books that "I have to have and read immediately", unless they will immediately be available for Kindle as well
2) books about gardens, I can’t imagine another version than paper
3) documents in pdf format will be better to read on the e-reader than on the phone
4) books from the USA for Kindle start at $ 2-3, whereas shipping costs start at $ 10; I can buy 3 next books for this money!
5) one of the functions that pleased me, was built-in dictionary and Wikipedia; after buying an English-Polish dictionary on Amazon for $ 10, I can read a book without constantly looking in the dictionary
6) the ability to jump between chapters and footnotes
7) The built-in WiFi and Web Browser


And going back to the point: this cover for Kindle was sewn with Quilt As You Go technique which I really liked. The first version I made was too small and I had to sew a little more on the sides. It's like this when you don’t listen to others and want to do everything by yourself from the beginning to the end.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz